Támadások - Clanwar/TH8/Sárkány


Támadások - Clanwar/TH 8/Sárkány


Ez lesz a legnehezebb rész a 3 támadási stratégia közül. Igazából ez az a rész, ami miatt elkezdtem írni ezt a cikket. Ez az, amiben igazán teljesen naprakésznek kell lennie mindennek. Éppen ezért minden más csak másodlagos prioritást élvez. Ennek is a legfontosabb része a th9-es cw támadások, ez az írás “ékköve”. Azért választottam ezt, mert fair play módon is kivitelezhető, nem túl nehéz, de nem is túl könnyű. Rengeteg taktikát lehet benne vegyíteni. A játék legizgalmasabb, legjobb része. Th 3-7-ig majd ír valaki valamit, az most nem érdekel.

Th 8-tól fog kezdődni az igazi írásosdi. Van egy klán… A neve HUN MKI AKTIV. Ebben a klánban él egy PH!-s cocos fórumos. Ő Zolikk, vagy a fórumon SiZo. Zolikk nagyon komolyan vette a klánját. Csaknem 2 éve ír minden egyes fontos aprósághoz valamit egy blogba. De az apróságok lassan nagyok lettek. Így megírt néhány klántársával közösen egy th8 guidet. Aztán ugyanezt th 9-en és tízen. Amint felvetettem neki, hogy cikket írok - egy szerencsés véletlen során - ezeket rögtön felajánlotta nekem a segítségével együtt. Álljon itt ez a jószándékúság minden cocos mintaképének, ugyanis ekkora munkát rábízni egy idegenre nem kis felelősség. Ha semmit sem javítok bele, csak idemásolom, mint saját iromány, akkor neki elúszott egy hónap szabadidejében végzett kemény munka. De bármilyen kétség nélkül túllépett ezeken a bizalmatlanságokon, így nem tudom, mit köszönjek jobban: ezt a hatalmas tehermentesítést, vagy a bizalmat? Inkább az elsőt, mert az most mégis csak fontosabb, de a második előtt is messze meghajlok. Köszönjük Zolikk.

Személyes/egyéb személyek kiegészítésével akkor megjelenik az első cikk, ami a th8-as sárkányos cw támadásokról fog szólni. Íme:

A MASS DRAGON TÁMADÁSRÓL

A következő sorokkal nem célom bárkit is megtéríteni, nem célom bárkit is bármire rábeszélni, pusztán csak szeretném veletek megosztani, hogy kicsit utána nézve, utána olvasva a dolgoknak, mire jutottam, és ezt, mint hangos gondolkodás, szeretném veletek megosztani. (forrás: Supercell Forum, Reddit, Clan Fusenetic)

Azonban bármi amit most leírok, szinte mindre igaz, hogy nincs egységes jó taktika, nincs egy tuti recept, amit ha használtok, garantált lesz a siker. Minden falu más és más, és hogy mi az alkalmazandó legjobb megoldás, az nyilván falu függő. Sőt, a fent említett fórumokon sincs egyetértés, nincs egységesen elfogadott módszer. Így a következők inkább irányelvek lehetnek. Szándékosan szeretném a TH8 támadásokat górcső alá venni, hiszen erről szokott vita lenni, hogy hogyan érdemes támadni TH8 esetén.
Piiiiii és Zolikk tollából

Az alapanyag:

Legyen sárkány, lehetőleg lvl3. Erre már TH8-on van lehetőség, ezért alap dolog, hogy fejlesszük ki. Az ára sem észveszejtő, 3 millió elixírt kell leszurkolni érte. Figyelembe véve a TH8+ árakat, ez igazán csekély összeg egy olyan „katonáért” mellyel azért sok sikerre vagyunk hivatottak. TH8on a maxos CC négyes szintű, mindenképp ajánlott szintén kifejleszteni, mert ez így már +25 férőhely.

CC tartalma:

Feltétlenül meg kell jegyeznem, hogy amióta a cikk íródott, kijött egy újabb frissítsé. Ebben már lehetőség van 3 villám helyett egy földrengést és 2 villámot vinni egy AD lerombolásához. Így marad hely egy ragenak, ami nagyban megkönnyíti a dolgokat. Ezenfelül van egy air sweeper, ami viszont nehezíti. Ez a két hatás azonban nagyjából kioltja egymást, úgyhogy a cikk így is használható maradt, csak kevés fenttartásnak szabad helyet hagyni!

Amennyiben villámot használsz, akkor inkább sárkányt javaslok, mert rage nélkül a lvl6 lufik nagyon lassúak, és kisebb hp jük miatt akár egy A T, WT, AD vagy a CC védők leszedhetik túlontúl gyorsan. Azonban ha egy/két AD a falu szélén nem túl védett helyen van, akkor meggondolandó a lvl6 lufi használata. (LVL5 vagy gyengébb lufi használata nem javasolt sehogyan sem!)

Ha Rage Spell van nálad, akkor el lehet gondolkodni a lvl6 lufin, abból 5 fér be. A lufi előnye a sárkányhoz képest, hogy a lufi elsődleges célpontja a védelmi épületek, míg a sárkányé a legközelebbi bármely épület. Emiatt a lufi előnyben lehet. De ne felejtsd, 5db lvl6 lufi iszonyatosan gyorsan el tud veszni, ezért erősen meggondolandó, hogy talán itt is sárkánnyal érdemesebb feltölteni. Talán a legnagyobb vitát a varázslatok kiválasztása jelentheti. De lássuk is miről is beszélünk:

Villám:

Alkalmazása egyszerű, és biztonságos. 3 villám a legerősebb, leghülyébb helyen lévő, illetve a sárkányok belépési pontjától legtávolabbra lévő ADre. Akár a támadást kezdhetjük is rögtön a villámokkal, vagy akár a sárkányok lerakása után (hisz azok elég lassan dolgoznak) is bevethetjük őket. Használatukkor legyünk nagyon körültekintőek, mert nem jó, ha a spell pontatlan dobás miatt nem szedi le az AD –t (emiatt érdemes rázoomolni), viszont arra is figyeljünk, hogy hol áll a „kurzor”[melyik katona van kiválasztva éppen], mert az se jó ha a fűre sárkányt vagy spell –t dobunk. Talán időrendben: sárkányok elengedése (így ha itt is marad a kurzor már nem gond), majd rázoomolsz a kívánt AD –ra és spell dobás!
- Nem kell kapkodni vele.
- Kevesebb tapasztalat mellett is biztonságosan használható.
- Biztos hatás, eltakarít biztosan egy AD –t, és „csak” kettő marad.
Hátránya:
- Ha elkóborolnak a sárkányok, és egy AD fenn marad, akkor az szépen, szisztematikusan leszedi a sárkányokat. Beavatkozni nem tudsz. (láttam már olyat, hogy 4-5 sárkányt szedett le egy darab AD!)
- A sárkányok lassúak, így ha lassan támadnak, több idő marad az AD –k számára kárt okozni bennük.

Rage:

Alkalmazása nehezebb, gyakorlást ígényel. 5-ös (azaz maxos) szintű már TH8-on is elérhető, ami a sárkányaink erejét és sebességét 170% -al növeli meg(!).

Azonban a rage spellnél az időzítés kulcsfontosságú. Úgy kell dobni, hogy lehetőleg minél több sárkányra hatással legyen minél több ideig. Tehát kicsit eléjük kell dobni, oda, ahova sejtjük hogy menni fognak. (ez így leírva se egyszerű, ez tény...)
- mint fenn írtam, a sárkányok ereje és sebessége 170% -al nő, sokkal gyorsabban is tarolnak.
- nagyobb életpontú épületeket a fentiek miatt gyorsabban leszednek, és tudnak továbbmenni további pusztítást végezni.
Hátránya:
- több tapasztalat szükséges használatukhoz.
- 3 AD –t kell leszedni velük, nem 2-t.
- ha a sárkányok szétszélednek, akkor rage-val nagyon nehéz korrigálni. (mert itt 3 AD van)

Rage + Heal (2 rage, 1 heal):

Ezt a fajta spell használati módot én a Rage spell használat egyik alfajának tekinteném. (Hisz egyértelmű, hogy villámot nem fogunk használni.) Használatát tekintve itt még fontosabb lehet az időzítés, hiszen ebben az esetben már csak 2 rage spellünk van, így azokat nagyon jól időzített módon kell dobnunk.

Ebben az esetben a Rage-ekkel törekedni kell egy csatorna kialakításra a központ felé.

A heal spellt pedig akkor érdemes használni, mikor még nem érték el a sárkányok az AD –ket (mert a sárkányok éppen más épületeket fújnak). Ilyenkor a heal spell segíthet abban, hogy minél több sárkány jusson be a központba.

Ennek iskolapéldája (1es sárkány, maxolt TH8 ellen!): [LINK]

A TH8 faluk még kisebb kiterjedésű faluk (viszonyítva TH9, TH10, TH 11) így jó eséllyel mondható, hogy egy támadás esetén 2 rage spellel kialakítható a „csatorna” a falu közepe felé. Így végül is a harmadik rage nem kell, jobb helyette egy heal spell.

Hátránya:
- Még nagyobb fontosságú az időzítés, még nagyobb tapasztalat szükséges!
- Ha a sárkányok nem az általunk elképzelt nyomvonalon indulnak befelé, akkor sajnos a 2 rage gyorsan elfogyhat úgy, hogy a központba már nem fog rage maradni. Fontos: A rage akkor igazán nagy segítség, ha a ledobott spellben minél több sárkány megmártózik. (lásd pl fenti videó)

Rage + Heal (1 rage, 2 heal):
Ezt a verziót semmi esetre sem javaslom. Ugyanis a Heal spell nem tudja olyan gyorsan regenerálni a sárkányok HP –ját, mint amilyen ütemben sebzi őket az AD. Kulcsfontosságú az AD minél előbb való eltakarítása, és emiatt a Rage jobban javasolt. (legalább 2 db)

Sárkányok eleresztése:

Nos, ez a másik olyan téma, amiről komplett könyvet lehetne írni. Most csak inkább személyes tapasztalataim írom le. Olyan dolgokat, amire talán érdemes figyelni.

1. Az elengedés helye (hangsúlyozom falú függő!)
A következőt érdemes talán meggondolni: az ominózus sarkánál, vagy oldalánál kérdés. Több falu esetén érdemes azt meggondolni, hogy ha a falu sarkánál engeded be a sárkányokat, akkor abban az esetben van esély arra, hogy egyes ábra alapján a sárkányok a képen jelzett módon két irányba szélednek szét. A második ábra szerinti módszer esetén erre talán kisebb esély adódik.

2. Terelő sárkányok
Mindenképp használjunk ilyet! Ez azt jelenti, hogy a második ábra szerint pl. a két sarokba elsőnek
leteszünk egy-egy sárkányt. Ez azért jó, mert mint írtam, a sárkányok a legközelebbi épületet veszik célba, és ha a két szélén úgymond „leszűkítjük”, akkor nem fognak a széle felé eltévedni a sárkányok, minél inkább középre fognak törni. (és ez fontos, hogy támadás előtt, mikor felmérjük az ellenfél faluját nézzük meg, hogy az AD és Archer Towerek meddig látnak el, ezt memorizáljuk, és ennek megfelelően helyezzük majd el a terelő sárkányokat. És igen, lehet ez a két sárkány áldozat lesz, de ezt érdemes talán bevállalni.

3. A sárkányok helyes elengedése
Azt már tudjuk, hogy kell, vagy legalábbis ajánlott 2 terelő sárkány. A két terelő sárkány közé a maradék sárkányt kissé szétszórva engedjük el, de semmi esetre sem egy csoportba. (mivel a sárkányok a támadási sebessége 1,5 mp (két fújás közti idő) így könnyen előfordulhat, hogy egy helyben elengedett sárkányok esetén 3,4 elkezd fújni egy épületet, a másik 3-4 sárkány épp gondolkodik mit támadjon, és mire rászánja magát, hogy támadjon, már nincs meg az épület, mert az előbbi 3-4 sárkány már lefújta, így gyakorlatilag támadás nélkül nézhetnek maguknak új célpontot)

Ergo az egy ponton elengedett sárkány csorda meglehetősen nagy hiba!

4. CC Csalogatás
Mass Dragon támadás esetén nincs értelme csalogatni. Egyrészt minél több sárkányt viszünk magunkkal annál nagyobb esélyünk van a győzelemre (3 csillag), másrészt szintén, mint írtam, a TH8 faluk viszonylag kicsik, ezért viszonylag gyorsan ki fog jönni a CC tartalma, de ekkor még az együtt lévő sárkányok nagyon könnyen fogják szétszedni a CC védőket.

5. Lightning spell
Véleményem szerint a már említett módon, akár a támadás elején érdemes a fent már részletezett módon felhasználni, és a kiválasztott AD-t leütni.

6. Rage spell
Mint írtam, fontos szerepe van az időzítésnek. Amire mindenképp törekedni kell: „takarékoskodjunk” a rage –val. Ne dobáljuk el a fal előtt egyből mind, mert a fal melletti épületeket lehet leszedjük, de a központig lehet el sem jutunk. Azonban arra is figyelni kell, hogy azért legyen ledobva elég rage, mert különben lehet bejutunk a központba 3-4 sárkánnyal, de akkor már késő raget dobálni. Ezt nagyon nehéz ennél jobban megfogalmazni, átadni, mert ehhez inkább sok gyakorlás kell. És a legrosszabb verzió az, amikor szétszélednek a sárkányok, mert akkor dobálhatunk raget, de sajnos akkor már mindegy.

Optimális esetben amikor már azokon az épületeken túl vagyunk, amelyeket az AD még nem ér (mert ezt megnéztük jó előre, és memorizáltuk) akkor jöhet az első rage. A maradék kettő pedig benn, amikor már benn vagyunk a központban.

Rage vagy Lightning?

Nézzük meg a következő elrendezést:




Ez talán jól demonstrálja, hogy nehéz talán eldönteni, hogy mi a helyes út. A fenti kép szerint jobb megoldásnak tűnhet, ha a hátsó AD –t leütjük villámmal, és előről bemegyünk a nyilak irányából. Ha a sárkányaink bejutnak, és a két első AD –t leszedik, akkor jó esélyünk van a 3 csillagra.

Ha azonban az első kettő AD –ra raget dobunk, majd a megmaradó sárkányoknak a TH közelében még egyet, akkor is jó esélyünk van a 3 csillagra.

Konklúzió:

Elmondható, hogy minél közelebb van egymáshoz a három AD, annál nagyobb eséllyel Raget javasolnék. (Illetve Rage + Heal verziót).

Ha az AD –k körül vannak bástyázva tárolókkal (nagy HP –jű épületekkel) akkor is Rage lehet a célra vezető. Ilyen esetben nagy az esély arra, hogy míg a sárkányok a tárolókat fújják, a mögöttük elbújtatott AD legyilkolja a sárkányokat. (a Rage viszont átsegíthet minket a nagy HP-jű épületeken) Azonban ha a 3 AD egymástól messze van,és ha a tárolók nem szisztematikusan vannak elhelyezve, akkor érdemesebb a villámot használni, az biztosabb eredményre vezethet.

Az eredeti cikk linkje: [LINK]
Köszönetet érdemel érte: Piiiiii és Zolikk

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése